niedziela, 26 października 2014

UWAGA na oszustów!


Hej!

Długo mnie tutaj nie było- moja nieobecność jest spowodowana brakiem listów, które nie przychodzą już od dawna... 

Dzisiejsza notka jest informacyjna, chce Was uczulić na wymiany czy sprzedaże z oszustami. Przez ten cały miesiąc udało mi się przeprowadzić kilka udanych wymian, ale niestety przez jednego "kolekcjonera" (dla mnie to psedokolekcjoner- jeżeli ktoś chce się upewnić czy to on to proszę skontaktować się przez e-maila ze mną, nie polecam wymian z nim). Przedstawię szybko tok jego działania, oczywiście bardzo zależy mu na czasie, bo jak sam napisał obiecał te autografy swojemu synowi, który bardzo marudzi. Przez pierwsze dni wysyła po kilkadziesiąt maili czy wysłałam list i czy dostałam list od niego (wysłał do mnie dwa, żadnego nie dostałam+ miał wysłać priorytetem, ale wysłał zwykłym bo jakoś wypadło mu to z głowy)- gdzieś w środku tygodnia maili jest coraz mniej i proponuje kolejną wymianę- cały czas utrzymuje że nie dostał poprzedniego listu, a dokładnie wiem, że go dostał bo następny list wysłany do niego, powrócił jako zwrot, bo nie odebrał listu na czas (drugi wysłałam już za potwierdzeniem odbioru). Aktualnie nie odpowiada na nic.

Tak więc jeżeli jest ktoś, do kogo się również odezwał to w sprawie wymiany lub sprzedaży to lepiej mu odmówić.

Nie jestem również zwolenniczką tzw. "ślepych wymian", dostałam taką prośbę od zagranicznego kolekcjonera, ale odmówiłam.

W następnym tygodniu postaram się wstawić notki ze zdobyczami ze spektaklu "Single i remiksy" oraz z meczu SKRY- (mam na wymianę/sprzedaż 4 mistrzów świata: Zatorski, Wrona, Wlazły, Kłos oraz F.Conte, A.Mucha, L.Żurek, W.Medyński)- zainteresowanych proszę o kontakt przez e-mail.

Pozdrawiam :)

7 komentarzy:

 1. Masz rację, trzeba bardzo uważać. Też dostałam propozycję takiej "ślepej wymiany" i odmówiłam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tacy pseudokolekcjonerzy niszczą całe hobby jakim jest kolekcjonowanie ;/ zawsze bardzo uważam z wymianami z drugiej strony to często jedyna szansa, żeby dostać jakiś wymarzony autograf... cóż trzeba bardzo uważać i czasami warto też zapytać innych znajomych kolekcjonerów czy taka wymiana jest "bezpieczna" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak to prawda trzeba bardzo uważać na oszustów chociaż wymieniałam się tyle razy i nikt mnie jeszcze nie oszukał na wymianie

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyłączam się do zdania Afro21, nieuczciwi kolekcjonerzy niszczą kolekcjonowanie. Ostatnio na facebooku też była podobna akcja, gosciu oszukiwał przywłaszczał sobie autografy innych. Trzeba mieć oczy dookoła głowy bo nie wiadomo na kogo się natrafi

  OdpowiedzUsuń
 5. Macie rację :) Dobrze, że dodałaś ten post :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Może by tak na forum napisać kto to taki by już nikt nie wpadł w jego sidła.

  OdpowiedzUsuń
 7. zgadzam sie z wszystkimi powyżej :) dobrze, że o tym napisałaś, trzeba bardziej teraz uważać...

  OdpowiedzUsuń